Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urząd Miasta Czarnków
Bip - Strona główna

Dane podstawowe »

Miasto

Burmistrz

Raporty o stanie gminy

Rada Miasta Czarnków

Urząd Miasta

eUrząd

Prawo

Rejestr umów »

Zamówienia publiczne

Przetargi - nieruchomości miejskie

Ogłoszenia

Ogłoszenia w jednostkach »

Nabór na wolne stanowiska urzędnicze »

Nabór na stanowiska urzędnicze w jednostkach »

Finanse i mienie

Podatki i opłaty

Jednostki Organizacyjne

Organizacje pozarządowe

Petycje

Ponowne wykorzystywanie »

Nieodpłatna pomoc prawna »

Sprawy mieszkaniowe

Oświata

Stypendia

Ochrona środowiska

Zagospodarowanie przestrzenne

Oświadczenia majątkowe »

Wybory i spisy powszechne

Ławnicy »

walidacja css walidacja html

Na skróty: Pomoc dla przedsiębiorców - koronawirus

Pomoc Czarnkowa dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami stanu epidemii

Burmistrz Miasta Czarnków chce pomóc lokalnym przedsiębiorcom ograniczyć skutki sytuacji kryzysowej w jakiej znalazły z powodu epidemii. Pomoc jest skierowana do tych, którzy potrzebują jej do przetrwania tego skrajnie trudnego czasu.

Od 1 kwietnia podmioty gospodarcze mogą ubiegać się o ulgę w płatności czynszu z tytułu najmu w lokalu komunalnego w wysokości 75%.  Uprawnionymi do skorzystania z tego narzędzia są przedsiębiorcy funkcjonujący w branżach uwzględnionych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu epidemii, a także inni przedsiębiorcy, którzy w wyniku epidemii zawiesili działalność.    

Z kolei o umorzenie stawki czynszu do 60%, w zależności od indywidualnej sytuacji, mogą wnioskować najemcy, którym znacząco spadły obroty w związku z obowiązującym stanem epidemii.

Kolejnym narzędziem  jest odroczenie lub rozłożenie na raty podatku od nieruchomości najpóźniej do 15 grudnia 2020. Wnioski podatnika-przedsiębiorcy w tej sprawie będą rozpatrywane indywidualnie.

Wszystkie procedury zaprojektowano tak, by udzielić maksymalnej pomocy w ramach obowiązujących przepisów prawa powszechnego i miejscowego określonego przez Radę Miasta Czarnków.

Poniżej załączamy wszystkie niezbędne dokumenty. Wnioski prosimy składać za pomocą skrzynki e-PUAP lub za pośrednictwem operatora pocztowego, w wyjątkowych przypadkach do urny znajdującej w przedsionku Urzędu Miasta Czarnków, ale pamiętajmy, żeby unikać wychodzenia z domu i korzystać z innych form komunikacji.

Gdy zdecydują się Państwo na wysłanie wniosku za pomocą platformy e-PUAP, proszę skorzystać z Pismo ogólne do podmiotu publicznego, dodając jako załącznik wypełniony wniosek. Wysyłane pismo/załącznik musi być opatrzone podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, e-Dowodem lub ważnym Profilem Zaufanym.

 
Przeczytaj również
Pomoc podatki
Pomoc czynsze

wstecz